Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to prawdziwa eksplozja radości i pozytywnej energii! Mnóstwo uśmiechu, kolorów i dobrego humoru. Zobaczcie jak podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie bawią się ludzie z całego świata! 

Jak wiecie na codzień mieszkamy w Krakowie i nie ukrywam, że trochę obawialiśmy się SDM. Nie wiedzieliśmy czy miasto zostanie całkowicie sparaliżowane, czy damy radę normalnie dojechać do pracy czy nie będzie problemu z internetem… Bardzo dużo naszych znajomych wzięło urlop i na czas Światowych Dni Młodzieży postanowili odwiedzić inne zakątki Polski i Świata. Przez chwilę takie rozwiązanie też chodziło nam po głowie, ale ostatecznie postanowiliśmy zostać. I bardzo dobrze!

Okazało się, że wszystkie obawy były zupełnie niepotrzebne. Zamiast paraliżu mamy świetną atmosferę i na prawdę dobrą organizację. Obserwując media społecznościowe widać, że nawet najwięksi sceptycy są pozytywnie zaskoczeni i udziela się im szczególna atmosfera 🙂 Dzięki temu, że sporo mieszkańców, którzy na codzień poruszają się po Krakowie samochodem wyjechało, miasto (oprócz ścisłego centrum) jest prawie zupełnie…puste, co dodatkowo wzmaga wrażenie, że zostało opanowane przez pozytywnych Pielgrzymów 🙂 Gdziekolwiek się nie spojrzy widać charakterystyczne, kolorowe plecaki i flagi, a do tego wspólne śpiewy radosne pozdrowienia i rytmiczne klaskanie, które towarzyszy cały dzień.

Kraków to turystyczne miasto – w wakacje zawsze jest tu pełno ludzi, ale takiej ilości śpiewu i wspólnej zabawy chyba nie było tu jeszcze nigdy. Światowe Dni Młodzieży to najlepsze co przydarzyło się naszemu miastu od dawna. Celnie ujął to prezydent miasta, który powiedział, że: „Nawet najbardziej zatwardziały ateista musi przyznać, że w związku z ŚDM wyremontowaliśmy dużo ulic” – trudno się z tym nie zgodzić. Przed SDM miasto przypominało plac budowy. Remonty w większości się skończyły i teraz wszyscy będziemy mogli cieszyć się z efektów tych prac!

Poniżej galeria z całego tygodnia ŚDM w Krakowie w obiektywie Pauliny. Więcej zdjęć (nie tylko z tego wydarzenia możecie podglądać również na portalu Lovekrakow.pl i profilu Krakow Experience a także na Instagramie Pauliny