30 dniowe wyzwania to idea o której pierwszy raz usłyszeliśmy oglądając jednego z TEDów.

To wtedy powstał pomysł założenia wspólnego bloga. Zgodnie z pierwszymi założeniami miało to być miejsce, w którym będziemy się dzielić z Wami pozytywnymi treściami, inspiracjami, pomysłami. Zresztą pierwotna nazwa bloga to Positive Academy.

 

A oto duża dawka inspiracji, od której wszystko się zaczęło, czyli jeden z naszych ulubionych TEDów :

 

Idea 30 dniowych wyzwań była pomysłem na cały 2016 rok. Od dawna chcieliśmy popracować nad systematyką, konsekwencją i dyscypliną, a 30 dniowe wyzwania nadają się to tego idealnie. Jeszcze przed końcem grudnia przygotowaliśmy sobie listę „wyzwań”, którą będziemy realizować przez kolejne 12 miesięcy.

Idea jest taka, żeby każde wyzwanie pozwoliło nam przybliżyć się do tego, co zawsze chcieliśmy osiągnąć. W różnych miesiącach nasze wyzwania z Pauliną były  inne, choć zdarzyło się też tak, że niektóre wyzwania podejmowaliśmy wspólnie. 

Po pierwszych testach 30 dniowych wyzwań (przed założeniem bloga), wiemy że systematyczne wykonywanie konkretnej czynności (codziennie) przynosi świetne rezultaty. O naszych 30-dnowych wyzwaniach, dowiecie się pewnie w kolejnych wpisach. To co między innymi udało się nam zrealizować to: 

  • 30 dni z czytaniem książek przez min. pół godziny
  • 30 dni bez Facebooka
  • 30 dni bez alkoholu
  • 30 dni bez słodyczy
  • 30 dni z nauką angielskiego przez min. pół godziny

Koniecznie obejrzyjcie filmik i postarajcie się zastanowić nad własnymi wyzwaniami! Początek roku to świetny moment na takie decyzje.